Hrvatski radio

Radio Zadar

Demanti iz grada Novalje : Objekti se uklanjaju na plaži Katarelac, a ne Zrću

22.10.2025.

14:51

Autor: priopćenje

bespravno rušenje

bespravno rušenje

Foto: HRT Zadar / /

Na objavu članka "U tijeku je rušenje bespravno izgrađenog kampa u Zrću", reagirali su iz Grada Novalje. Zbog objave vijesti kako se tu radi o plaži Zrće, a ne Katarelac zatražili su objavu demantija kojeg prenosimo u cijelosti. Ujedno napominju kako se plaža Katarelac nalazi na području općine Novalja. 

Priopćenje prenosimo u cijelosti 


U navedenom članku neistinito se navodi da se uklanjanje bespravno izgrađenih objekata provodi na plaži Zrće te da je riječ o području Grada Novalje.


DEMANTI


Ovim putem želim jasno i nedvosmisleno demantirati navode iz navedenog članka u kojem se tvrdi da je riječ o uklanjanju objekata „na Zrću u Novalji“.


Ta tvrdnja nije točna.


Točno je sljedeće:


Uklanjanje bespravno izgrađenih objekata provodi se isključivo na plaži Katarelac, koja se nalazi na području Općine Kolan u Zadarskoj županiji.


Plaža Zrće, koja se administrativno nalazi u Gradu Novalji, u Ličko-senjskoj županiji, nije predmet navedenih inspekcijskih radnji, niti su na njezinom području identificirani objekti predviđeni za uklanjanje u ovom postupku.


Dakle, predmetni inspekcijski nadzor i postupci uklanjanja ni na koji način ne obuhvaćaju područje Zrća ni Grada Novalje.


Smatram da je ovakvo pogrešno navođenje lokacije štetno jer stvara neistinitu sliku o prostornom stanju na Zrću, narušava ugled Grada Novalje, unosi zabunu među sadašnje i buduće posjetitelje te negativno utječe na percepciju destinacije u javnosti.

 

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.