Gradonačelnik Šime Erlić i dožupan Robertino Dujela
Foto: Grad Zadar / /
Povodom državnog praznika, Dana antifašističke borbe, 22. lipnja, gradonačelnik Grada Zadra, Šime Erlić i dožupan Zadarske županije, Robertino Dujela sa suradnicima položili su lovorov vijenac na Spomen obilježje na Narodnom trgu u znak sjećanja i dubokog pijeteta prema svim poginulima u antifašističkoj borbi i svim civilnim žrtvama fašističkog terora.
“Danas odajemo počast svima koji su tijekom Drugoga svjetskog rata dali svoje živote u borbi protiv fašizma i nacizma. Zadar je u tim godinama prolazio kroz posebno složeno i teško razdoblje obilježeno talijanskim fašizmom. Prisjećamo se svih onih koji su se borili za slobodu i za Zadar.”, istaknuo je Erlić.
“Odajemo počast žrtvama fašizma, nasilja i nepravde. Generacije hrvatskih ljudi sanjale su slobodu koja je ostvarena Domovinskim ratom i žrtvom hrvatskih branitelja. Stoga imamo obvezu i odgovornost čuvati istinu prošlosti njegovati kulturu sjećanja i graditi demokratsku hrvatsku državu.”, kazao je dožupan Robertino Dujela.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.