Hrvatski radio

Radio Zadar

Poduzetnik Krnčević na Ravnicama: Žele me izbaciti zbog luksuznih stanova

11.05.2026.

12:58

Autor: Filip Buzov

press Ravnice

press Ravnice

Foto: fb / /

Ispred opožarenog objekta na zadarskim Ravnicama danas je konferenciju za medije održao - poduzetnik Goran Krnčević koji je tu jedno vrijeme iznajmljivao parkirna mjesta. 

Sumnja kako je objekt namjerno zapaljen kako bi on ostao bez svoje vrijedne nekretnine. Riječ je o 470 četvornih metara prostora koje on pokušava legalizirati, no zaustavljen je tvrdi zbog investitora povezanih s političkim moćnicima, a koji tu planiraju graditi luksuzne stanove. Podsjećamo, spomenuti požar dogodio se prije desetak dana, a prošli je tjedan najavljeno kako će država taj prostor na Ravnicama dati Gradu Zadru u zakup i to za uređenje velikog javnog parkirališta. 


- Nisam vlasnik nego bi to trebao postati po Zakonu o upravljanju državnom imovinom, članak 41. i ovo otkupiti od države. Međutim kako je tu predviđena zgrada od sedam katova, i tu se vrti cijena od oko 200 milijuna eura, bilo je ajmo zapaliti ovo pa ćemo kada budemo rušili ovo, u subotu ili nedjelju, i ja onda imam samo pravo žalbe - kazao je poduzetnik Krnčević - koji je, kako tvrdi, legalizaciju platio 31 tisuću eura. 

press Ravnice

press Ravnice

Foto: fb / /

Tonska izjava

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.