Nakon provedenog kriminalističkog istraživanja, protiv 28-godišnjaka je nadležnom državnom odvjetništvu podnesena kaznena prijava.
18.09.2025.
07:40
Autor: HRT Radio Zadar/MUP
lova
Foto: mup / rzd
Nakon provedenog kriminalističkog istraživanja, protiv 28-godišnjaka je nadležnom državnom odvjetništvu podnesena kaznena prijava.
Policijski službenici Policijske postaje Zadar proveli su kriminalističko istraživanje nad 28-godišnjim hrvatskim državljaninom zbog kaznenih djela prijevara te krivotvorenje isprave.
Muškarca se sumnjiči da je u kolovozu 2024. godine u Zadru u cilju stjecanja nepripadne imovinske koristi, na prijevaran način predstavljajući se kao zaposlenik osiguravajuće kuće, od oštećenog 72-godišnjeg hrvatskog državljanina primio dvije uplate novca u iznosu većem od 2.200,00 eura, u svrhu izrade police osiguranja stambenog objekta, a koji novac je potom zadržao za sebe.
Također ga se sumnjiči da je krajem mjeseca srpnja 2025. godine u Zadru, kod svog 23-godišnjeg poznanika posudio automobil koji je vlasništvo 21-godišnjaka, a koje vozilo poznaniku nije vratio u dogovorenom roku. Krajem srpnja 2025. godine je bez znanja 21-godišnjeg vlasnika automobila, izradio kupoprodajni ugovor, na kojem je krivotvorio potpis 21-godišnjaka te vozilo prepisao na sebe.
Potom je 12. kolovoza u Zadru, navedeno vozilo prodao 46-godišnjaku, dovodeći ga u zabludu da je on vlasnik navedenog vozila.
Protiv 28-godišnjaka podnesena je kaznena prijava zbog dva kaznena djela Prijevara i kaznenog djela Krivotvorenje isprave te je u jučer u zakonskom roku predan u pritvorsku jedinicu Policijske uprave zadarske.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI