Gradska četvrt Gornji grad slavi na Petrovo, 29. lipnja svoj dan i dan patrona župe, svetog Petra i Pavla. Središnji program počinje u 9 sati na Trgu slobode, gdje će nastupiti tri vrtićke skupine Dječjeg vrtića Vedri dani, dok će Klub dijabetičara Gornji grad organizirati akciju mjerenja tlaka i razine šećera u krvi. DVD Gornji grad održat će pokaznu vježbu za najmlađe. U poslijepodnevnom dijelu programa u 17 sati položit ć ese vijenci i zapaliti svijeće kod spomenika Franji Tuđmanu. Svečana sjednica Vijeća gradske četvrti održat će se u 17 i 30 sati na Trgu Lava Mirskog uz nastup dva pjevačka zbora.


