NK Osijek sezonu zaključio porazom

13.05.2016.

22:21

Autor: Krunoslav Inhof / HRTweb

Utakmicu posljednjeg, 36. kola Prve Hrvatske nogometne lige u sezoni 2015./2016. godine, nogometaši Osijeka izgubili su na gostovanju u Zaprešiću od ekipe Intera 4:2 .

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Ilija Nestorovski, a makedonski napadač je s tri nova gola stigao do brojke od 25 pogodaka ove sezone u HNL i uvjerljivo je vodeći strijelac. Nestorovski je realizirao kazneni udarac u 41. minuti za vodstvo domaćina, a u 51. minuti je povisio na 2:0. Osječani se bude i golovima Antonia Peroševića (52) i Mihaela Žapera (81) izjednačavaju rezultat, no Nestorovski je u 85. minuti trećim golom, drugim iz jedanaesterca, ponovno doveo Inter u vodstvo. Pobjedu domaćina potvrdio je Petar Bočkaj u petoj minuti sudačke nadoknade.

Inter se ovom pobjedom popeo na peto mjesto s 47 bodova, dok je Osijek ostao na osmoj poziciji s 34 boda. Prvak je i prije posljednjega kola Dinamo s 82 boda, a iz lige ispada Zagreb koji je skupio 17 bodova.

Preostala četiri susreta posljednjeg kola ove sezone na rasporedu su u subotu. Od 17 sati sastaju se: Rijeka - Istra i Zagreb - Hajduk, a od 19 sati igraju: Lokomotiva - Dinamo i Split - Slaven Belupo.