Nakon reprezentativne stanke nogometaše Osijeka očekuje susret sa zagrebačkom Lokomotivom. Utakmica se igra u nedjelju od 16 sati na Opus Areni.
21.11.2025.
14:47
Autor: HRT Radio Osijek
Željko Sopić najavio utakmicu Osijeka i Lokomotive
Foto: Marin Bilandžić / HRT Radio Osijek
Nakon reprezentativne stanke nogometaše Osijeka očekuje susret sa zagrebačkom Lokomotivom. Utakmica se igra u nedjelju od 16 sati na Opus Areni.
Najava utakmice Osijeka i Lokomotive
Foto: Marin Bilandžić / HRT Radio Osijek
Dva su tjedna mini priprema iza nogometaša Osijeka koji su tijekom reprezentativne stanke odigrali i dvije prijateljske utakmice. Na glavnom terenu Opus Arene "bijelo-plavi" su odigrali utakmicu s TSC-om iz Bačke Topole u kojoj su slavili s 2:1, a odigrana je i jedna utakmica između prve i juniorske momčadi. Ono što kvari planove i pripremu uoči utakmice su brojne ozljede.
- Poznato je već da nam nedostaju Vrbančić, Jugović i Toure, a sada su se ozljedili i Živković te Mikolčić. Živković ima problema s ložom, dok Mikolčića muči aduktor, kazao je trener Osijeka Željko Sopić.
Osječani u nedjelju imaju imperativ pobjede jer se nalaze na posljednjem mjestu u prvenstvu s deset osvojenih bodova u dosadašnjih 13 odigranih kola.
- Idemo po pobjedu bez kalkulacija, jednostavno moramo prvi zabiti gol. Tražit ćemo napadački nogomet da što prije zabijemo gol, uz dužan respekt prema Lokomotivi, mi se jednostavno nalazimo u jako teškoj situaciji i potrebni su nam bodovi, najavljuje Sopić.
Osječki je trener najavio i moguće nastupe nekolicine juniora koji su ostavili dobar dojam tijekom prvenstvene stanke.
- Nama su nepresušno potrebne pobjede, sastav znam još od srijede i to je tako. Međutim, ako netko ne bude pokazao dovoljno, uopće nemam problem s tim da stavim juniora u momčad. Imam roster od 15-ak igrača koji bi mogli početi utakmicu, ali treba početi vjerovati u naše juniore. Nemam nikakav problem s njima, dodao je Sopić i pohvalio Školu nogometa Lokomotive.
- Cijenim Jelavića, Lokomotivu i što Šikić radi s klubom. Imaju izvrsnu školu nogometa. Šikić je dao na visoku razinu i svake godine crpe igrače iz te škole. Nadam se da ćemo i mi po pitanju Osijeka to pojačati. Zapravo, ne nadam se. Ja sam šef struke I tako će to biti, zaključio je Željko Sopić.
Utakmica 14. kola SSHNL-a između Osijeka i Lokomotive igra se u nedjelju od 16 sati na Opus Areni.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI