Županica Nataša Tramišak obišla je Dom za starije i nemoćne u Đakovu, koji će uskoro primati i osobe s Alzheimerom i demencijom
09.07.2026.
15:39
Autor: HRT Radio Osijek/priopćenje/MK
posjet županice
Foto: OBŽ / -
Županica Nataša Tramišak obišla je Dom za starije i nemoćne u Đakovu, koji će uskoro primati i osobe s Alzheimerom i demencijom
Obnovljene prostorije Doma za starije i nemoćne Đakovo obišli su županica Osječko-baranjske županije Nataša Tramišak i gradonačelnik Grada Đakova Marin Mandarić. Radi se o prostoru u kojem su bili uredi Centra za socijalnu skrb, a koji je sada preuređen za potrebe Doma.
- Radovi u Domu za starije i nemoćne u cijelosti su završeni, čime smo osigurali dodatni prostor za 18 korisnika, i to osobe oboljele od Alzheimera i drugih oblika demencije. Ovo je korak više u skrbi za jednu od najosjetljivijih skupina u našem društvu. Drago mi je vidjeti da poludnevni boravak već funkcionira te da ga nekoliko korisnika već koristi ovu uslugu. Dom za starije i nemoćne u Đakovu je dobar primjer i standard prema kojem ćemo raditi i u drugim našim domovima, naglasila je županica Nataša Tramišak, pohvalivši đakovački dom kao primjer pružanja izvaninstitucionalnih usluga.
U Domu za starije i nemoćne Osijek, Županija će, u suradnji s Gradom Osijekom izgraditi novu zgradu namijenjenu četvrtoj skupini korisnika, odnosno osobama oboljelim od Alzheimera i demencije.
– Kad bude izdana građevinska dozvola, onda ćemo u suradnji s nadležnim ministarstvom zatražiti sredstva za sufinanciranje izgradnje novog kapaciteta osječkog doma, dodala je županica.
Gradonačelnik Grada Đakova Marin Mandarić zahvalio je Osječko-baranjskoj županiji na ulaganju i dodao kako je đakovački Dom za starije i nemoćne poznat po visokoj razini profesionalnosti i pružanju usluga korisnicima.
Ravnateljica Štefica Mikšić rekla je da je kapacitet Doma za starije i nemoćne osobe u Đakovu 240 osoba.
- Stambeni dio ima 118 korisnika, dok jedinica za pojačanu zdravstvenu njegu ima 122 korisnika. Ovom investicijom povećat će se kapacitet za 18 korisnika i to isključivo za pružanje četvrtog stupnja njege, za osobe oboljele od Alzheimera i demencije, istaknula je ravnateljica, dodavši da su 1. svibnja dobili licencu za poludnevni boravak u kojem trenutačno imaju 8 korisnika.
posjet županice
Foto: OBŽ / -
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI