Hrvatski radio

Radio Osijek

"Plava čistka" osječke Zimske luke

10.05.2014.

21:38

Autor: Krunoslav Inhof

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

Još jedna akcija čišćenja osječke Zimske luke održala se danas u organizaciji Grada Osijeka, a provelo ju je Društvo za podvodne aktivnosti Osijek.

Zimska luka je do sada čišćena u više navrata, a današnja je akcija održana u sklopu projekta „Osijek, grad čistih jezera“. U sklopu ovoga projekta čiste se i bajeri na području Osijeka, a kako nam je rekao tajnik osječkog Društva za podvodne aktivnosti Robert Dorinka, u tim se osječkim vodama mogu najčešće pronaći dijelovi perilica za rublje i  automobila, kotači, gume, bicikli, prometni znakovi, stolice, staklene boce i brojne druge stvari.

I ova se akcija, kao i sve dosadašnje, održala pod pokroviteljstvom Grada Osijeka, a kako su istaknuli organizatori i ronioci, današnja zasigurno neće biti i posljednja.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.