Hrvatski radio

Radio Rijeka

Rijeka ima novi bend: Stereovoid plovi 'Divljim vodama'

28.03.2026.

10:40

Autor: Ivona Pierobon

Bend Stereovoid

Bend Stereovoid

Foto: Ivona Pierobon / Radio Rijeka

Na riječkoj glazbenoj sceni već je neko vrijeme tiho, ali sigurno raste novo ime – Stereovoid, mladi alternativni rock bend koji čine članovi na prijelazu iz srednjoškolskih u studentske dane, ali sa zvukom i emocijom koji nadilaze njihove godine.

Povodom objave novog singla "Tako dugo", riječki bend Stereovoid gostovao je u studiju Radio Rijeke, a u ime benda stigli su bubnjar Luka Zulian i vokal Frano Guščić.


Bend je osnovan 2023. godine, a nakon mjeseci sviranja po garažama i školskim hodnicima, brzo su počeli graditi vlastiti identitet kroz autorske pjesme. Iza sebe već imaju i zapažen nastup na Superval festivalu, gdje su u prepunom Vintage Industrial Baru prvi put zasvirali izvan Rijeke i osvojili publiku.


Njihov prvi singl "Divljim vodama", objavljen prije nešto manje od godinu dana, donosi spoj mladenačke energije, introspektivnog teksta i sirove emocije, upakiran u atmosferičan alternativni rock zvuk s dozom melankolije. Tekst, glazbu i aranžman potpisuju sami članovi benda, što njihov izraz čini autentičnim i osobnim.


Pjesma tematizira osjećaj izgubljenosti i nesigurnosti, ali i unutarnju snagu potrebnu za kretanje naprijed – kroz metaforu nepredvidivih, "divljih" voda koje svatko mora preplivati sam.


Nakon prvog singla, Stereovoid nastavlja graditi svoj zvuk i korak dalje ide s novim izdanjem "Tako dugo", objavljenim 20. ožujka 2026. godine. Ovaj put bend je ostvario suradnju s poznatim riječkim glazbenikom i producentom Oljom Dešićem, čime dodatno potvrđuju svoj potencijal i ozbiljan pristup radu.


Glazbeno, Stereovoid se oslanja na utjecaje domaće alternativne scene, osobito riječke iz 80-ih, ali i bendova poput Red Hot Chili Peppers, Majke, Fit i Alice in Chains. Rezultat je zvuk koji je istovremeno svjež, rokerski i emotivno snažan.


U razgovoru otkrili su i neke zanimljive detalje s nastupa. Na pitanje postoji li trenutak koji posebno pamte, Luka kroz smijeh izdvaja jednu neobičnu situaciju – bend je jednom prilikom dobio kritiku publike na račun kostima, nakon što su na pozornicu izašli u šarenim košuljama, takozvanim "havajkama".


U nastavku poslušajte što su nam sve ispričali Luka i Fran, kakvi su budući planovi, ali i s kojim se izazovima susreću kao mladi bend: 

Rijeka ima novi bend: Stereovoid

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.