Gorica produbila agoniju Pomorca

07.09.2014.

18:39

Autor: Ivan Dorian Molnar

Momčad Gorice nije se pošteno ni oznojila, a „utrpala“ je Pomorcu tri pogotka, ostavivši Kostrenjane nakon četiri kola i dalje same na začelju, s nulom na kontu golova i bodova.

Druga HNL – 4. kolo: POMORAC – GORICA 0:3 (0:2)

Kostrena, Igralište Žuknica. Gledatelja: 300.

Sudac: Marko Cestarić (Sisak)

Žuti kartoni: Majić 23', Labudović 28', Babić 41', Berković 45', Čuturilo 88'

Strijelci: 0:1 Dvorneković 13', 0:2 Kiš 45' (11m), 0:3 Dvorneković 76'

POMORAC: Berković – Grujević, Kurilić (od 78' Bjelkanović), Damiš (od 71' Matošević), Antić – Čuturilo, Muminović, Milić (od 61' Rudan), Bjelanović - Janjušević, Pilčić.

GORICA: Koprić – Petanjek, Labudović, Mihalj – Babić, Majić (od 76' Brtan), Milanović, Mihaljević,Mužek (od 76' Žutić)- Dvorneković (od 79' Kepčija), Kiš.

U Žuknici – još jedan dan za zaborav. Igrači Gorice nisu se pošteno ni oznojili, a odnijeli su puni plijen na gostovanju u Kostreni. Bezidejni Pomorac pokušao je doći do svojeg prvog pogotka, a i prvog boda u novoj sezoni, ali momčad Vita Butorca ostala je praznih ruku. Pomoćni trener preuzeo je vodstvo momčadi nakon što je uoči sraza s Goricom klub napustio Marijan Bloudek. Nije Butorac puno mijenjao u sastavu – a u istom sustavu Pomorci su prikazali – jednaku, blijedu partiju kao i u prva tri prvenstvena kola.

Već u 13. minuti Gorica je najavila „marš“ na puni plijen, kada je Kiš stvorio dosta prostora i s 20 metara opalio silovito prema vratima Berkovića. Lopta je uzdrmala gredu, a na petercu je sam ostao Dvorneković, koji glavom vara domaćeg vratara – 0:1. Trudili su se Kostrenjani, Janjušević je „na silu“ pokušavao, ali Koprić je ukrotio udarce domaćih. Nije išlo ni kapetana Pilčića, u 21. minuti pokušao je poslije ubačaja Antića na petercu, ali udarac je završio u bloku. Bila je to tvrda utakmica s malo tečnosti, ideja i pravih prilika. Nije Gorica odigrala ništa spektakularno, ali „zaključala“ je bodove u završnici prvog dijela. Dvornekovića je kod lijeve vratnice „zagradio“ Kurilić, napadač gostiju pao je i na prvi pogled napravio prekršaj u napadu, ali sudac Cestarić pokazao je na bijelu točku. Protesti Kostrenjana bili su burni, a miran realizator bio je Tomislav Kiš – 0:2.

O kvaliteti prikazanog nogometa govori i činjenica da je Antićev pokušaj glavom iz kornera u 49. minuti (Koprić obranio), možda i najozbiljnija prilika na utakmici. Kao da Pomorcu nije bilo dosta primljenih golova, u 76. minuti vratar Berković poigravao se i poklonio loptu Dvornekoviću, koji trese praznu mrežu za 0:3 i pravu blamažu domaćih nogometaša. Kostrenjani su ponovno sami sebe pobijedili, u drugom dijelu nisu napravili ništa konkretno (statični na terenu!) i nakon četiri kola i dalje leže na dnu ljestvice, s nulom na kontu bodova i golova. Stabilan drugoligaški klub, prema najavama predsjednika Zlatka Petričevića, pretvara se u momčad kojoj ne predstoji ništa drugo nego – grčevita borba za opstanak. S kvalitetom igrača koju Pomorac posjeduje u ovom trenutku, očuvanje drugoligaškog statusa bit će pravi pothvat.