Najpoznatiji hrvatski vozač reli utrka Juraj Šebalj na ovotjednom je Obedu opisao čari "50 nijansi hrvatskog asfalta"
20.10.2024.
17:21
Autor: Filip Štimac
Juraj Šebalj
Foto: Luka Stanzl / PIXSELL
Najpoznatiji hrvatski vozač reli utrka Juraj Šebalj na ovotjednom je Obedu opisao čari "50 nijansi hrvatskog asfalta"
- Relijaši obožavaju hrvatski rally jer je uvijek nešto nepredvidljivo. Sve ono što mi ne volimo na našim cestama, relijaši obožavaju, rekao je Šebalj.
Komentirao je i dolazak Formule 1 u Hrvatsku, rekavši da nije ekonomski isplativo organizirati takvu utrku, a da je Grobnik zakupljen godinu unaprijed.
- Nismo mi jedini, ima jako puno zemalja koje čekaju biti domaćini Formuli 1, ali to je kao da organizirate svjetsko prvenstvo u plivanju u Sahari.
Kao najbitniju stavku u vožnji relija naveo je adrenalin, a u svakodnevnoj vožnji rijetko vozi uz glasnu glazbu jer, kako kaže, sluša svoj auto.
- Moraš bit pun adrenalina u reliju jer ti on daje reflekse, to je najvažnija stvar u ovom sportu jer onda trk postajem pravi automobilista. Ako su mi za vrijeme brzinskog ispita otkucaji ispod 150 u minuti, odmah znam da nisam bio dobar.
Nema tog automobila na cesti koji nije vozio ili recenzirao, a postoji li još neka neostvarena želja, koji mu je najdraži automobil te preferira li više benzin ili dizel i što pak misli o električnim automobilima, Filipu Štimcu otkrio je Juraj Šebalj na još jednom Obedu Radio Rijeke.
Poslušajte:
Obed, 20. 10. 2024.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI