Kek zadovoljan viđenim

26.02.2014.

19:29

Autor: Korado Vujnović

Prvih 60 minuta, to je bila Rijeka koju potpisujem. Samo da počnemo opet normalno trenirati, tako ćemo igrati svih 90 minuta i vratit ćemo se tamo gdje nam je mjesto i gdje nas neki ne žele vidjeti, rekao je Kek nakon utakmice.

U samo dvije minute prosuli su Riječani zasluženo i teško stečeno vodstvo. U trenutku kada je trener gostiju Zoran Mamić izvlačio posljednjeg asa iz rukava, Zvonka Pamića u pokušaju da razdrma svoj nemoćni vezni red, Alen Halilović završio je pogocima dvije lijepe, ali do tog trenutka možda i jedine suvisle akcije gostiju. Došli su Modri do izjednačenja, vratili se iz ponora i odnijeli bod s Kantride.

S obzirom na tijek utakmice i kako smo izgledali prvo poluvrijeme, zadovoljan sam neodlučenim ishodom. Igra u drugom poluvremenu, koje je bilo razlika dan i noć od prvog, je pokazala da ova momčad ako nije sto posto prava, ne može puno. U prvom dijelu imali smo jalov posjed lopte, zadnja linija igrala je okolo, ali bez kvalitetnog probijanja linija. U nastavku smo zabili dva lijepa gola, mogli smo još koji, ali sve u svemu 2:2 je dobar rezultat, rekao je trener gostiju Zoran Mamić.

Imaju Bijeli za čime žaliti. Odigrali su sjajnih 60-tak minuta, nametnuvši se u sredini terena. Bezidejno su i nemoćno gosti izgledali u tom dijelu utakmice. Sve do prvog gostujućeg pogotka.

Isprika još jednom što nisam jučer došao na press konferenciju. Bio sam bolestan i nisam izbjegao novinare da ne bih morao odgovarati na pitanja o Benku. Neki koji misle da je to bio razlog, neka znaju da ja nisam takav, odgovorio je Kek na kuloarska nagađanja kako je upravo Benkov odlazak u Kinu bio razlog njegovog izostanka s jučerašnjeg druženja s novinarima. Družio se Kek zato u krevetu s visokom temperaturom.

Ekipa je zaspala. Znali smo da ne smijemo dozvoliti Dinamu ulazak u tu zonu. Na ovakvim utakmicama moraš biti budan i koncentriran svih 90 minuta jer Dinamo imamo snagu i pojedinačnu kvalitetu da kazni svako opuštanje. Tih 60 minuta, to je bila Rijeka koju potpisujem i samo da počnemo opet normalno trenirati, tako ćemo igrati svih 90 minuta i vratit ćemo se tamo gdje nam je mjesto i gdje nas neki ne žele vidjeti, počeo je trener Bijelih Matjaž Kek te nastavio:

Čestitam objema ekipama. Bila je ovo reklama za HNL. I vjerujem da se neće naći netko „pametan“ i reći kako smo se dogovorili. Ja sam od svojih igrača namjerno tražio otvoreni gard i visoki presing. Malo sam razočaran onima koji su ušli. Umjesto da podignu ritam, oni su stali i onda je teško izdržati taj visoki ritam i njihovu preciznu igru. Okrećemo se Splitu i novoj utakmici za tri dana. Ovaj je ritam za mene apsurdan i zato kapa do poda igračima koji su sve to izdržali. Čestitam i Dinamu na korektnoj i pravoj utakmici, završio je Kek.

Ostaje veliko pitanje kako bi večerašnji susret završio da glavni sudac Zlatko Šimčić u 54' nije pogriješio. Ademi je zakasnio u startu, đonom udario Moisesa u trbuh. Pokazao je Šimčić na bijelu točku, ali je i „zaboravio“ Ademiju pokazati žuti karton zbog grubog starta. Bio bi to gostujućem veznjaku drugi žuti. Dva pogotka  zaostatka i igrač manje. Vjerojatno previše i za večeras razigranog Halilovića.