Pobijedilo humano srce: Zamet i Zagreb odigrali utakmicu za Deana Doknića

27.08.2014.

21:04

Autor: Ivan Dorian Molnar

Tisuću gledatelja došlo je vidjeti humanitarni spektakl u Centru Zamet, gdje su riječki rukometaši ugostili hrvatskog prvaka, momčad Zagreba. Pobijedilo je – humano srce.

Humanitarna rukometna utakmica: ZAMET – CO ZAGREB 24:37 (11:20)

Rijeka, Centar Zamet. Gledatelja: 1000.

Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić (oba Rijeka)

ZAMET: Đurica, Klić, Černeka 2, Uzelac 1, Stipčić 1, Golik 1, Sertić 2, Juričić, L. Kovačević 2, Briški, Jelušić 5, Slavić, Hrvatin 2, Jotić 6, Majić, Montanari 2.

CO ZAGREB: Mihić 3, Brozović 5, Stepančić 3, Šprem, Stevanović, Čorić 1, Šebetić 2, Ivić, Raković 2, Horvat 7, J. Valčić 5, T. Valčić 1, Obranović 1, Vuglač, A. Kovačević 3, Lukačec, Pavlović 4.

Gostovanje hrvatskog rukometnog prvaka Zagreba i humanitarna akcija privukli su u Centar Zamet gotovo tisuću gledatelja. Nije zametska dvorana dugo bila tako ispunjena, zainteresirani su pristizali i tijekom početnih minuta prvog dijela. Zagreb na Zametu nije gostovao još od 2010. godine, a sada se odazvao lijepom pozivu. Humanitarni karakter ujedinio je obje momčadi, sva sredstva donirana su za kupnju pomagala devetogodišnjem Deanu Dokniću koji boluje od cerebralne paralize i celijakije.

Bilo je dojmljivo stati na gol u prvoj minuti, vratila su se neka sjećanja. Ovaj događaj je stvarno bio uspješan. Sada imamo dva tjedna za pripremu i najvažnije je da se vrate igrači koji nam nedostaju uoči početka sezone. Zahvalio bi se svima koji su došli podržati ovu akciju za Deana, nadam se da će biti još ovakvih prilika. Hvala i rukometnom klubu Zagreb, koji je u zgusnutom rasporedu našao vremena doći u Rijeku, rekao je Valter Matošević.

Rukomet se u lijepom stilu vratio na Zamet uoči početka nove sezone u Premijer ligi, a gledatelji su mogli uživati u lijepim potezima vrhunskih igrača. Uoči utakmice kapetani momčadi Milan Uzelac i Zlatko Horvat dali su dres Zameta i Zagreba Deanu Dokniću, a susret su svojim dvominutnim nastupom uveličali Valter Matošević i Mirza Džomba, koji je nakon postignutog gola iz sedmerca ispraćen gromoglasnim pljeskom zametske publike. Rezultat je, jasno, bio u drugom planu, a Zagrebaši su brzo odjurili na pogon Zlatka Horvata, zbog kojeg su mnoga djeca stajala u redu za fotografiju i autogram već nakon prvog poluvremena.

Uvijek se odazovemo ovakvim pozivima. Lijepo je pomoći koliko god možemo, uvijek ćemo to raditi. Nisam dugo bio u Rijeci, još od utakmice protiv Švedske u kvalifikacijama za Olimpijske igre, stvarno je lijepo ovdje. Dvorana me se dojmila, bilo bi lijepo da imamo jednu ovakvu i u Zagrebu, kazivao je Zlatko Horvat nakon odrađenog prvog dijela u Centru Zamet.

U brzom i efikasnom susretu kod Zameta se iskazao Lovro Jotić sa šest pogodaka, pokazavši da će biti veliko pojačanje za nadolazeću sezonu. Zaigrao je i Petar Jelušić, a Marin Đurica obranio je sedmerac Zlatku Horvatu, dok je veteran Milan Uzelac zaradio pljesak publike poslije lijepe akcije koju je sam 37-godišnji pivot okončao efektnim pogotkom. Ipak, momčad Zagreba koja se natječe u Europi pokazala je svoju kvalitetu te lako stvorila veću razliku (poluvrijeme 20:11), a u drugom dijelu je „pucački trening“  nastavio Josip Valčić s pet pogodaka, dva manje od najraspoloženijeg Horvata. Završilo je 37:24 za Zagreb, ali pobjedu je odnijelo – humano rukometno srce.