Primorje nastavilo niz nepobjedivosti

18.01.2014.

21:31

Autor: Vladimir Jurić

Na gostovanju kod Primorca u Kotoru riječki su vaterpolisti bili uvjerljivi i pobijedili rezultatom 14:4.

Primorac – Primorje Erste banka 4:14 (0:4, 1:4 , 1:4, 2:2)

KOTOR – Zimski bazen Nikša Bućin. Utakmica 12. kola Triglav Jadranske vaterpolske lige. Gledatelja: 300. Suci: Ivanovski (Herceg Novi), Kontić (Kotor). Delegat: Čerović (Herceg Novi).

Primorac: U. Brguljan (8 obrana), Kudaba, Lučić, Danilović, M. Brguljan, Đurović, Krivokapić, Tešanović, Mačić, Murišić, Saveljić, Pasković, Stanović, Adžić. Trener: Veljko Uskoković.

Primorje EB: Vićan, Radu 3, Peroš 1, Krapić 1, De. Varga 3, Muslim 2, Petrović 1, Da. Varga, Mudražija, Šetka 2, Garcia 1, Jelovina (8 obrana), Buljubašić. Trener: Ivan Asić.

Igrač više: Primorac 6/1, Primorje EB 11/4.

Peterci: Primorac -, Primorje EB 1/1.

Primorje je na bazenu u Kotoru došlo do dvanaeste uzastopne pobjede u Triglav Jadranskoj ligi te tako nastavilo niz nepobjedivosti. Pobjeda je izborena bez Paula Obradovića, koji je ostao u Rijeci i Sandra Sukna, koji je utakmicu odgledao s tribina zbog upale uha. I treći Dubrovčanin u redovima Primorja, Frano Vićan, odmarao se na klupi za pričuve, pa je prigodu dobio pričuvni vratar Duje Jelovina.

Prvu četvrtinu otvorio je Denes Varga golom iz peterca, a još su mu se pridružili svojim golovima Muslim, Peroš i Garcia. U nastavku smo vidjeli četiri gola u mreži kapetana domaćih Uglješe Brguljana, drugi Muslimov, te po jedan Radua, Krapića i Petrovića. No, četvrtinu je otvorio Saveljić, koji je postigao prvi gol za domaćina.

Po onoj narodnoj, u svakoj četvrtini četiri gola, nastavili su gosti, koji u trećoj postižu upravo toliko, uz jedan gol domaćina. Posljednjih osam minuta Denes Varga i Radu postižu po treći svoj zgoditak i tako postaju najbolji strijelci utakmice.

Na ljestvici Triglav Jadranske vaterpolske lige vodi riječko Primorje s 36 bodova, slijedi dubrovački Jug s 33, zagrebačka Mladost ima 28, a Jadran iz Herceg Novog 27 bodova.