Snježana Pejčić svjetskim srebrom osvojila olimpijsku vizu!

12.09.2014.

23:38

Autor: HRT

Hrvatska reprezentativka Snježana Pejčić osvojila je srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu u španjolskoj Granadi, u disciplini malokalibarske puške 3x20 metaka (trostav). Svjetsko srebro jedan je od najvećih uspjeha u bogatoj karijeri Pejčić, a ide uz bok olimpijskoj bronci koju je osvojila prije šest godina u Pekingu, ali tada zračnom puškom.

Osim što je osvojila srebrnu medalju, riječka sportašica osigurala je i vizu za Olimpijske igre u Rio de Janeiru 2016. te tako postala prvi hrvatski sportaš kojemu je to uspjelo.

Pejčić je u osnovnom meču u kvalifikacijama, kao i dan ranije u eliminacijama, pogodila visokih 586 krugova. Međutim, ovog su puta i druge natjecateljice ostvarile visoke rezultate, tako da je zadnji plasman u finale izboren s 585 krugova. U finalu je Pejčić gađala izvrsno, nizali su se centri, uz poneku devetku i samo jednu osmicu, što je kraju bilo dovoljno za srebrnu medalju.

Svjetska prvakinja je Njemica Beate Gauss, a broncu je osvojila Norvežanka Malin Westerheim.