Hrvatski radio

Radio Rijeka

Riječki vatrogasci angažirani u Slavoniji

02.06.2014.

11:22

Autor: Antonela Galić Pruša / Boris Kanazir

HRT logo

HRT logo

Foto: HRT / HRT

U poplavljena mjesta u Slavoniji otišli su i riječki vatrogasci sa svom potrebnom opremom za ispumpavanje vode i sanaciju šteta. Uz vatrogasce, u poplavom pogođena područja otputovala je i ekipa Vodovoda i kanalizacije.

Vatrogasci Javne vatrogasne postrojbe Grada Rijeke otputovali su u Slavoniju, gdje pomažu u saniranju posljedica katastrofalnih poplava koje su pogodile to područje. S kombijem za prijevoz ljudi i opreme, autocisternom za pitku vodu, tri motorne i tri električne pumpe za vodu, elektroagregatima i opremom za rasvjetu, u Drenovcima je osam riječkih vatrogasaca.

Sada rade na ispumpavanju vode, pranju i dezinficiranju ulica, kuća i dvorišta. Prva riječka ekipa trebala bi u Slavoniji ostati četiri dana, a onda ih zamjenjuju kolege. Osim vatrogasaca, iz Rijeke je u Slavoniju otputovala i ekipa riječkog Vodovoda i kanalizacije. Sa svom potrebnom opremom za prepumpavanje, rade u Županji i Gunji.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.