Naša slastičarka Jasminka Sušanj kaže da ima recept za čokoladu koja je - bezgrešna! Ako vam je teško u to povjerovati, onda vam nema druge nego probati.
29.05.2024.
14:27
Autor: Jasminka Sušanj
Teško joj je odoljeti - zadovoljstvo zvano čokolada
Foto: Sandra Šimunović / Pixsell
Naša slastičarka Jasminka Sušanj kaže da ima recept za čokoladu koja je - bezgrešna! Ako vam je teško u to povjerovati, onda vam nema druge nego probati.
Sastojci: 4 jaja, 80g kakaa u prahu, 400g očišćenih zrelih banana, 1 prašak za pecivo, malo soli, 1 vanilin šećer
Za glazuru: 100g tamne čokolade
Postupak:
Manji pravokutni kalup premažite maslacem.
Pećnicu zagrijte na 180°C.
U blender stavite redom jaja, kakao, banane narezane na komade, prašak za pecivo, sol i vaniliju. Uključite blander na najjače i miksajte oko 2 min dok smjesa ne bude potpuno glatka, bez grudica.
Izlijte u pripremljeni kalup i pecite na 180°C oko 40 min.
Na pari otopite čokoladu pa je premažite preko vrućeg kolača čim ga izvadite iz pećnice.
Sad slasticu ostavite da se potpuno ohladi, narežite i poslužite.
Dobar tek!
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
prije
2 h
prije
4 h
prije
4 h
Emisija
Male tajne velikog slastičarskog umijeća saznajte svake srijede u 11:35, s nekim novim slasnim receptom! Jasminka Sušanj, voditeljica samostalnoga slastičarskog obrta, već nas godinama upućuje u tajne pravilne izrade biskvita, keksa, kolača i ostalih delicija.
Poslušajte u Slušaonici
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI