Hrvatski radio

Radio Zadar

Lažni liječnik tražio novac za operaciju

01.02.2026.

12:18

Autor: Radio Zadar

euri

euri

Foto: - / -

Jučer, 31. siječnja u popodnevnim satima nepoznati muškarac nazvao je oštećenog 64 - godišnjaka i lažno se predstavio kao liječnik te ga doveo u zabludu i zatražio novac za potrebnu operaciju i liječenje njegove kćeri.

Oštećeni je povjerovao u lažnu priču pozivatelja te prema njegovoj uputi na adresi svog stanovanja na području Zadra nepoznatom muškarcu predao više tisuća eura. Policijski službenici provode kriminalističko istraživanje.


Policija upozorava građane, osobito osobe starije dobi, na kaznena djela prijevara u kojima se počinitelji telefonski lažno predstavljaju kao liječnici i na taj način navode žrtve da im predaju novac i druge vrijednosti.


Savjeti građanima


Pozivamo građane da:


- ne nasjedaju na ovakve pozive

- ne donose ishitrene odluke pod pritiskom i strahom

- provjere informacije s članovima obitelji ili bliskim osobama

- telefonom ne otkrivaju osobne podatke, OIB, podatke s osobne iskaznice ili bankovne kartice

- upozore starije članove obitelji na ove oblike prijevara


Ako zaprimite ovakav ili sličan poziv, ili ste postali žrtva prijevare, odmah nazovite policiju na broj 192 i prijavite događaj.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.