Hrvatski radio

Radio Osijek

Dan policije

26.09.2025.

15:18

Autor: PU OBŽ / Željko Kovačević

Dan policije

Dan policije

Foto: Željko Kovačević / HRT

U Policijskoj upravi osječko-baranjskoj danas je svečano obilježen Dan policije, Dan kapelanije Sveti Jeronim te blagdan svetog Mihaela, zaštitnika policije.

Obilježavanje je počelo Svetom misom za sve poginule, umrle i nestale hrvatske branitelje u kapelici Svetog Jeronima u Policijskoj upravi osječko-baranjskoj, a nastavljeno je minutom šutnje, polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća pred spomen-obilježjem pripadnicima policije ispred zgrade Policijske uprave osječko-baranjske.


Počast su odali obitelji poginuli, umrlih i nestalih policijskih službenika, izaslanik potpredsjednika Vlade i ministra hrvatskih branitelja Stipo Rimac te načelnik Policijske uprave osječko-baranjske Ladislav Bece sa suradnicima. U ime Osječko - baranjske županije Antun Blažević, a vijence su položili i predstavnici Koordinacije udruga branitelja i stradalnika Domovinskog rata Osječko-baranjske županije, predstavnici Hrvatske vojske, gradova i općina Osječko-baranjske županije, predstavnici pravosuđa, veleposlanici, predstavnici policijskih sindikata, udruga proizišlih iz Domovinskog rata te okupljeni policajci i građani.


Obilježen je i Dan policijske kapelanije Svetog Jeronima, a prigodnim govorom i molitvom okupljenima se ispred policijekog sjedišta u Osijeku obratio i policijski kapelan pater Stjepan Harjač.


Policijska uprava osječko-baranjska za Dan policije pohvalila 30 svojih djelatnika jer su svojim radom, zalaganjem i ponašanjem ostvarili radne rezultate koji su pozitivno utjecali na kvalitetu rada i ugled službe, a dva građanina primila u zahvalnicu za dugogodišnju suradnju s nama.


Policijsku upravu osječko-baranjsku danas su posjetila i djeca iz osječkih vrtića i osnovnih škola, kojima je pokazana oprema kojom se policija svakodnevno koristi u svom radu, a i mogli su vidjeti opremu Civilne zaštite.


Ladislav Bece u programu HRT Radio Osijeka potvrdio je kao su svi pokazatelji rada policije pozitivni, no da još treba u suradnji sa svim sudionicima i u prometu raditi na smanjenju prekršaja.


- Preventiva nam je, a ne kažnjavanje na prvom mjestu i to naglašavam od prvog dana svim djelatnicima PU Osječko – baranjske. Kažnjavamo kad vidimo da stvarno drugačije ne ide, poručio je načelnik PU Osječko – baranjske Ladislav Bece.  


Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.