Sezona je grijanja i osječki dimnjačari imaju pune ruke posla. Mnogi se građani zbog različitih razloga "vraćaju" grijanju na kruta goriva, no najčešći je razlog poskulpljenje energenata. Problem predstavljaju dimnjaci koji ne zadovoljavaju europske uvjete.
Stanje s dimnjacima u Hrvatskoj daleko je od idealnog. No, postoje vidovi i tehnička rješenja koja su izvediva i koja bi pružila sigurnost građanima. Naime, riječ je o dimovnim objektima koji se nisu obnavljali, a nalaze se na zgradama građenim 60-tih, 70-tih ili 80-tih godina prošlog stoljeća, pojasnio je dimnjačar Denis Balažić.
- Plin je i dalje dobar kao energent, samo treba uskladiti tip dimnjaka sa samim energentom. Što se tiče trovanja i požara, imam višegodišnje iskustvo. Neka su iskustva su loša, no uvijek ima i pozitivnih priča. U svakom slučaju - opreza nikad dosta, poručio je Balažić.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.