Hrvatski radio

Radio Rijeka

Riječki ronioci briljirali na Svjetskom prvenstvu na Cipru

11.10.2025.

12:15

Autor: Radio Rijeka

Hrvatska reprezentacija u ronjenju na dah

Hrvatska reprezentacija u ronjenju na dah

Foto: - / Svjetsko prvenstvo na Cipru

Hrvatska reprezentacija u ronjenju na dah ostvarila je sjajan uspjeh na prošlotjednom Svjetskom prvenstvu na Cipru – Petar Klovar ponovno je osvojio naslov najboljeg ronioca na svijetu, a Sanda Delija zauzela je treće mjesto.

U sastavu Sande Delije, Petra Klovara, Donata Faraguna, Tome Čelara, Budimira Šobata i Andre Grce, naši su sportaši nastupili u svim dubinskim disciplinama.


Petar Klovar ponovo je postao svjetski prvak i najbolji ronilac prvenstva. Naslov najboljeg ukupnog ronioca, trofej Natalije Molčanove, i ove godine ostaje u Rijeci, treću godinu zaredom, zahvaljujući Klovaru i ranijim uspjesima Vitomira Maričića.


Klovar je osvojio zlato u disciplini CNF, srebro u FIM i broncu u CWTB, a zarone je odradio rutinski: 90 m (CNF), 128 m (FIM), 107 m (CWTB) i 100 m (CWT). Njegovi glavni konkurenti bili su Aleksej Molčanov iz Rusije, koji je osvojio tri zlata, Abdel Aulach iz Francuske te Omar Al Gailani iz Omana.


U ženskoj konkurenciji, Sanda Delija iz Rijeke zauzela je ukupno treće mjesto, uz broncu u CNF disciplini i nove hrvatske rekorde: 87 m u CWT i 91 m u CWTB. Zsofia Torocsik iz Mađarske i Talya Davidoff iz Južne Afrike, članice riječkog kluba Ocean, zauzele su prvo i drugo mjesto.


Petar Klovar i Sanda Delija su ranije ove godine postavili i svjetske rekorde u disciplinama FIM i CNF, čime su zaključili izvanrednu sezonu.


Odličan nastup zabilježio je i Splićanin Toma Čelar, koji je pomaknuo vlastite granice i završio među 30 najboljih ronilaca na svijetu, s nekoliko osobnih rekorda. Najdublji zaron (70 m FIM) ostvario je na Lastovu tijekom priprema.

Ronjenje na dah

Ronjenje na dah

Foto: - / Svjetsko prvenstvo na Cipru

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.