Zamećani preko Moslavine do četvrte pozicije

29.03.2014.

19:39

Autor: Ivan Dorian Molnar

Rukometaši Zameta svladali su Moslavinu rezultatom 26:22 u 24. kolu Premijer lige i stigli na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice, koje vodi u Ligu za prvaka.

Premijer liga, 24. kolo: ZAMET – MOSLAVINA 26:22 (13:8)

Centar Zamet, Rijeka. Gledatelja: 150.

ZAMET: Đurica (10 obrana), Vučko 4, Samardžić, Klić, Černeka 2, Uzelac, Lončarić 5, Stipčić, Jurić-Grgić 8, Vukić (2 obrane), Kovačević 1, Juričić (7 obrana), Valković 6, Golik, Majić

MOSLAVINA: Kristić (14 obrana), Sruk, Pleše 4, Lozina 1, Horvat 3, Friš, Kligl 4, Klašnja 2, Petreković, Mrkalj, Crnojević 4, Prša 4, Slakoper

Zamet će prenoćiti na četvrtoj poziciji. Tko zna, možda ostati tamo i duže. Riječki rukometaši svladali su Moslavinu u 24. kolu, u utakmici uoči koje su domaći i slovili kao favoriti. Nije se, doduše, posljednjeplasirana momčad Premijer lige predala bez borbe. Pružili su gosti iz Kutine solidan otpor, posebno u prvom dijelu, kojeg su obilježile dvije serije Zamećana.

Prvo su se domaći vratili nakon zaostatka od 3:5, serijom 5:0 preuzeli su vodstvo. Međutim, gosti ponovno izjednačuju na 8:8 u 20. minuti. Zamećani ipak novom, identičnom serijom odlaze na plus pet. Prvi dio zaključio je Dario Černeka, pogotkom u zadnkoj minuti prvog dijela za odlazak na ugodnih 13:8.

Matošević: Lijepo je pogledati ljestvicu - Očekivali smo ovakvu utakmicu, s obzirom da smo imali malo jači trening u ova dva zadnja dana. Bitna su dva osvojena boda, ovo je bilo jedno svojevrsno uigravanje za ono što nas čeka u Umagu. Sve karte bacamo na tu utakmicu. Četvrto mjesto? Nadam se da to neće biti samo „preko noći“, nego da će se to održati i nakon sljedećeg kola. Duboko se nadam, vjerujem u to, ali i ako se to ne dogodi, nije tragedija. Najvažnije je da smo sada četvrti, lijepo je baciti oko na ljestvicu u ovom trenutku, rekao je trener Zameta Valter Matošević nakon utakmice.

Ipak, nije sve krenulo bajno u nastavku za domaće. Iako su u prvom poluvremenu inkasirali samo osam pogodaka, pola od toga primili su Zamećani u samo četiri minute nastavka, kada Moslavina stiže na 13:12. No, više od toga gosti iz Kutine nisu mogli. Kvalitetniji domaćini otišli su ponovno na plus pet (19:14) sredinom nastavka.

Svelo se sve na održavanje prednosti Zamećana, koja je doduše varirala, ali uspješno su domaći priveli susret kraju i slavili s 26:22. Bio je to vrlo dobar dan za vratare, Marin Đurica je u prvom dijelu skupio deset obrana, dok je mladi Korado Juričić u nastavku „zaključao“ svoja vrata, zaustavivši sedam pokušaja gostiju.

Zamet je tako na četvrtom mjestu preskočio Dubravu, koja sutra gostuje kod Poreča. Momčad koju vodi trenerski tandem Matošević-Mišković očekuju još dvije utakmice do kraja, sljedeći ispit je gostovanje u Umagu.