Hrvatski radio

Radio Zadar

Na autocesti vozili 242 i 240 kilometara na sat

27.06.2025.

16:52

Autor: Radio Zadar

policija

policija

Foto: - / -

Zbog prebrze vožnje na autocesti, prometna policija je jučer u vremenu od 13.30 do 14.35 sati kaznila sedmoricu vozača novčanim kaznama te su im izrečene i zaštitne mjere.

U četvrtak, 26. lipnja u vremenu od 13.30 do 14.35 sati tijekom nadzora i kontrole prometa na autocesti A-1, na dionicama Pirovac - Benkovac te Pristeg - Benkovac, policijski službenici Postaje prometne policije Zadar su službenim vozilom presretač snimili i zaustavili sedmoricu stranih državljanina dok su na mjestu gdje je brzina ograničena na 130 km/h, upravljali automobilima brzinom većom od 240 kilometara na sat:


- u 13.30 sati na dionici Pirovac - Benkovac zaustavili su 28-godišnjeg državljanina Slovačke te 52-godišnjeg državljanina SAD-a koji su zatečeni u vožnji brzinama od 240 km/h,


- u 14.23 sati na dionici Pirovac - Benkovac zaustavili su 42-godišnjeg državljanina Slovenije koji je zatečen u vožnji brzinom od 240 km/h,


- u 14.35 sati na dionici Pristeg - Benkovac zaustavili su četvoricu državljanina Slovenije u dobi od 63, 55, 56 i 30 godina koji su zatečeni da upravljaju automobilima brzinama od 242 km/h.


Svim vozačima zatečenima u prekršaju prekoračenja dopuštene brzine kretanja izdani su Prekršajni nalozi uz novčane kazne od 660,00 eura te su im izrečene zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od jednog mjeseca.

Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.