Hrvatski radio

Treći program

Iz Sarajeva s ljubavlju

02.11.2023.

10:18

Autor: HRT

Sarajevo

Sarajevo

Foto: Sanja Milovac / HRT

Poetsko-intimistički putopis "Ne plačeš ti za Titom", autorice Sanje Milovac, vodi nas u Sarajevo, pri čemu se putovanje kroz Bosnu pretvara u autoričino putovanje kroz vlastitu nutrinu. 

Sanja Milovac i Ines Baždalić

Sanja Milovac i Ines Baždalić

Foto: Sanja Milovac / HRT

Putovanja su susreti s ljudima. Susreti sa samim sobom. Snimala sam jer uvijek snimam, bez obveze da moram, zato se i dogodila priča za koju pojma nisam imala u kojem će me smjeru odvesti. To je ta ljepota stvaranja.

Sanja Milovac

Ahmed Burić i Sanja Milovac

Ahmed Burić i Sanja Milovac

Foto: Sanja Milovac / HRT

Tragajući za fragmentima prošlosti i mostovima koji spajaju period od 17 godina, Sanja Milovac oživljava sjećanja, osjećaje i priče koje zrcali u razgovorima s bivšom cimericom, Ines Baždalić i pjesnikom, Ahmedom Burićem. 


U središtu susreta je nekadašnja kultna kafana Tito, koja se pojavljuje kao konstrukt spajanja prošlosti i sadašnjosti, a koja se spontano razlaže u stihove i promišljanja o životu.


Emisiju "Ne plačeš ti za Titom" poslušajte u nedjelju, 5. studenog, od 8 sati i 30 minuta na HR3. Nakon emitiranja emisija će biti dostupna u našoj slušaonici.


Autorica Sanja Milovac; glumica: Jelena Miholjević (čita stihove Sanje Milovac); glazbena urednica: Franka Meštrović; ton majstorica: Marija Pečnik Kvesić; spiker: Ivan Kojundžić; urednik: Nikica Klobučar.



Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.

prije

3 dana

Europski mozaik

Prizor iz Verdijeva "Macbetha" na pozornici sferisterija u Macerati

prije

16 dana

HRT sudjelovao u COPEAMOVOM radijskom projektu

Mediteranski spomenici između neba i mora

prije

80 dana

Slušajte kada ne stignete čitati

RADIO ROMAN

Emisija

Skitnje u zvuku

Emisija "Skitnje u zvuku" obrađuje različite vrste putopisne proze u kreativnom radiofonijskom obliku. Uz djela klasične hrvatske i svjetske književnosti predstavljaju se i djela suvremenih domaćih autora koji se bave putovanjem, kako unutarnjim, psihičkim, tako i vanjskim, fizičkim, konkretnim.

Poslušajte u Slušaonici