Primorjaši na korak od finala prvenstva Hrvatske

23.04.2014.

20:28

Autor: Vladimir Jurić

Vaterpolisti Primorja Erste banke pobjedom nad Mornarom iz Splita napravili su prvi od dva koraka do plasmana u finale za prvaka Hrvatske. Na bazenu na Kantridi svladali su goste rezultatom 13:3.

Primorje Erste banka – Mornar Brodospas 13:3 ( 3:1, 4:1, 2:2, 4:0)

Rijeka – Bazen Kantrida. 1. polufinalna utakmica doigravanja Prvenstva Hrvatske. Gledatelja: 400. Suci: Tomić (Zagreb), Vlašić (Zagreb). Delegat: Černi (Zagreb).

Primorje Erste banka: Vićan ( 6 obrana), Radu 1, Peroš, Krapić 1, De. Varga 2, Sukno, Muslim 1, Petrović 1, Da. Varga 2, Mudražija 1, Šetka 1, Garcia 2, Jelovina ( 4 obrana), Buljubašić 1. Trener: Ivan Asić.

Mornar Brodospas: Bujas ( 8 obrana), Čagalj, Marinić Kragić, Čorušić, Čalić, Lušić, Letica, Đogaš, Stipić 1, Burić 1, Lozina, Ban 1, AniĆ, Zović. Trener: Zdeslav Vrdoljak.

Igrač više: Primorje EB 9/4, Mornar BS 6/2.

Tri isključenja: Lušić (Mornar) – 23'.

Crveni karton: Čalić (Mornar) – 28'.

Riječani su odmah na početku prve četvrtine dali do znanja gostima tko je na Costabelli domaćin. Nakon dvije obrane gostujućeg vratara Bujasa, u trećoj minuti već je 1:0 nakon gola Daniela Varge, u trenucima kad je Primorje imalo igrača više. Minutu kasnije Buljubašić povisuje na plus dva, da bi Garcia za tridesetak sekundi povisio na 3:0. Do kraja četvrtine gosti preko Stipića, s igračem više, smanjuju na 3:1.

Drugu četvrtinu otvara Krapić pogotkom za tri gola prednosti. Uzvraća mu Ban, da bi Šetka ponovno povisio na plus tri (5:2). U posljednje dvije minute prvoga poluvremena, Primorje golovima Buljubašića i Denesa Varge odlazi na plus pet (7:2).

Nakon 90 sekundi u predzadnjem dijelu igre, svoj drugi gol postiže Daniel Varga, za najveću prednost domaćina 8:2. Tri minute kasnije Burić koristi igrača više za 8:3. U sljedećem napadu Petrović, također s igračem više, pogađa za 9:3, koliko je i na kraju treće četvrtine.

Zadnja četvrtina prošla je u znaku Primorja, uz četiri obrane mladog Jelovine, te isto toliko pogodaka njegovih suigrača Denesa Varge, Radua, mladog Mudražije te već tradicionalnog Garcijinog pogotka nakon kontre, popraćenog ovacijama s tribina.

Uzvratni susret Mornar BS i Primorje EB igraju već ove subote u Splitu s početkom u 18 sati. U drugom polufinalnom ogledu, Mladost je priredila iznenađenje svladavši u gostima dubrovački Jug CO rezultatom 11:10.