U listopadu Grad planira krenuti s pojačanim korištenjem Scan Car-a.
11.09.2024.
14:11
Autor: Radio Sljeme
Zagrebparking
Foto: Igor Ahmetović / HRT
U listopadu Grad planira krenuti s pojačanim korištenjem Scan Car-a.
Riječ je o vozilima sa sustavom za prepoznavanje registarskih oznaka parkiranih vozila, odnosno vozilima koja služe za nadzor i kontrolu naplate parkiranja. Ona u kratkom vremenu skeniraju veliki broj automobila, a ako su u prvoj zoni parkirani duže od dva sata mogu odmah naplatiti kaznu, najavio je gradonačelnik Tomislav Tomašević.
Da bi se to moglo provoditi potrebno je izmijeniti Odluku o uvjetima korištenja javnih parkirališta, javnih garaža, nerazvrstanih cesta i drugih površina javne namjene za parkiranje vozila Zagrebparkinga, a to bi se moglo dogoditi početkom listopada.
Blokovsko parkiranje moglo bi također zaživjeti u listopadu, najavio je u našem programu gradonačelnik Tomašević.
Prema procjeni revizije rezerviranih parkirnih mjesta već u rujnu bi se moglo osloboditi njih 300, a do kraja godine 500.
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI