Nakon dvostruke krune i uoči priprema za drugo pretkolo Lige prvaka i novu sezonu, goste emisije Pod stijenama Kantride bio je sportski direktor NK Rijeke Darko Raić-Sudar.
09.06.2025.
11:55
Autor: Vedrana Lisica Pavlović
Darko Raić-Sudar
Foto: Goran Kovačić / Pixell
Nakon dvostruke krune i uoči priprema za drugo pretkolo Lige prvaka i novu sezonu, goste emisije Pod stijenama Kantride bio je sportski direktor NK Rijeke Darko Raić-Sudar.
Rijeka je sezonu završila na vrhuncu. Dvostruka kruna, igrači u reprezentaciji, interes stranih klubova, no ključna pitanja zasad bez odgovora - Što će biti s Frukom, Jankovićem, Radeljićem i Zlomislićem, a što sa slobodnima Selahijem, Djouahrom i Godom - hoće li ih Rijeka uspjeti zadržati i – još važnije – kupuje li netko klub?
I iako je odmah nakon osvajanja prvenstva a zatim i kupa bilo poznato kako se trener Radomir Đalović i dalje vidi na Rujevici, zasad ni s njim ugovor nije potpisan, no to su samo formalnosti, govori nam Rijekin sportski direktor Darko Raić-Sudar - Đalović nije upitan, trenutno je u Crnoj Gori i preostaje samo sve skupa staviti na papir.
A što se tiče kadra Darko Raić-Sudar kaže: "Najradije bismo da bude što manje odlazaka". Ipak, uz interes za Fruka, Jankovića, Radeljića i Zlomislića, to djeluje gotovo neizvedivo. No, kako je i ranije istaknuo Raić-Sudar ponavlja kako Rijeka nikog neće prodavati samo da bi prodala, te da transfer mora zadovoljiti i klub i igrača.
O nedavnom posjetu predsjednika Dinama Zvonimira Bobana Raić-Sudar kaže kako je Boban došao porazgovarati o odnosima i o svemu, spominjali su se interesi za neke igrače ali ništa konkretno.
Pisalo se i o prodaji Rijeke, na što Raić-Sudar kaže kako se o tome svako toliko priča ali kako je ta priča još jako daleko, a što će biti to ćemo vidjeti. "Klub trenutno ovisi o prodaji igrača kako bi održao proračun. Moramo budžet puniti svake godine... Ako bismo imali vlasnika koji ulaže u ekipu – to bi bilo top", govori Raić-Sudar.
U međuvremenu, pripreme počinju 19. lipnja.
Rijeka traži pojačanja, ali ne žuri. “Nećemo samo dovesti da bismo doveli i nećemo to raditi . Gledamo igrače koji mogu pojačati klub – bez garancija, ali s vjerom.” Među potencijalnim imenima spominju se i domaći igrači iz HNL-a, no cijene su porasle i konkurencija je sve veća.
Poslušajte cijelu emisiju:
Pod stijenama Kantride - Darko Raić-Sudar
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI