Rijeka se posljednjih godina sve snažnije pozicionira na karti svjetskog kruzing turizma. Nekada tek usputna postaja na Jadranu, danas postaje poželjna destinacija i za manje luksuzne, ali i za velike međunarodne kruzere.
16.10.2025.
09:53
Autor: Vedrana Lisica Pavlović
Kruzer u riječkoj luci
Foto: Vedrana Lisica Pavlović / Radio Rijeka
Rijeka se posljednjih godina sve snažnije pozicionira na karti svjetskog kruzing turizma. Nekada tek usputna postaja na Jadranu, danas postaje poželjna destinacija i za manje luksuzne, ali i za velike međunarodne kruzere.
Tako je jutros uplovio superluksuzni kruzer Seves Seas Grandeur dužine 224 metra, sa 744 gosta i kategorizacijom od 7 zvjezdica.
Kako ističe Antonija Kardum iz TZ Grada Rijeke - Rijeka se tijekom posljednjih godina profilirala kao vrlo zanimljiva nautička destinacija, sve vidljivija na svjetskoj karti nautičkog turizma
Tijekom ove godine u Riječku luku uplovilo je gotovo dvadesetak kruzera, dok ih je prošle godine bilo oko trideset. Ipak, do kraja 2025. očekuje se još desetak manjih brodova, među kojima i jedan koji će u Rijeku uploviti prvi put.
Riječ je o kruzeru Costa Deliziosa, koji u studenom stiže u Rijeku sa čak 3.500 putnika i članova posade.
Ako su ovogodišnji rezultati solidni, planovi za 2026. su izvanredni. U najavi je gotovo 40 brodova za kružna putovanja, a procjenjuje se da će kroz riječku luku proći između 40 i 50 tisuća putnika.
Taj rast pokazuje kako se Rijeka sve više prepoznaje kao luka s potencijalom za razvoj kruzing turizma – ne samo kao tranzitna točka, već i kao atraktivna destinacija s bogatom kulturnom i turističkom ponudom.
Poslušajte izjavu Antonije Kardum iz TZ Grada Rijeke:
Antonija Kardum o kruzerima u Rijeci
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI