Uz nešto slabiju izlaznost nego u prvom krugu, Rijeka je ipak odabrala Ivu Rinčić za novu gradonačelnicu.
01.06.2025.
20:10
Autor: Vedrana Lisica Pavlović / Iva Črnjar Ivančan
Iva Rinčić
Foto: Nel Pavletic / Pixsell
Uz nešto slabiju izlaznost nego u prvom krugu, Rijeka je ipak odabrala Ivu Rinčić za novu gradonačelnicu.
Državno izborno povjerenstvo obradilo je sva biračka mjesta u Primorsko-goranskoj županiji, te je Iva Rinčić premoćno pobijedila s 19.787 glasova, ostavljajući za sobom dosadašnjeg gradonačelnika Marka Filipovića s 10.675 glasova.
Iva Rinčić, nezavisna kandidatkinja koju podržava šest stranaka uspjela je uvjeriti glasače da joj daju svoje povjerenje i kako je sama više puta naglašavala - odgovornost.
Filipović je u prvom obraćanju čestitao novoj gradonačelnici, a sudeći po atmosferi u stožeru Ive Rinčić slavlje će potrajati do dugo u noć.
Poslušajte obraćanje Ive Rinčić:
Obraćanje Ive Rinčić
Marko Filipović čestitao je novoj gradonačelnici:
Marko Filipović o pobjedi Ive Rinčić
Programe Hrvatskoga radija slušajte na svojim pametnim telefonima i tabletima preko aplikacija za iOS, Android i Huawei.
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora
HRVATSKI RADIO
MEĐUNARODNI KANAL
NACIONALNI PROGRAMI